دسته‌بندی موضوعی
 

انگشت نگاری

انگشت نگاری
برای تصویر بزرگتر کلیک نمایید
قیمت: 13,000 تومان
ویژگی اصلی: آموزش فن و مهارت

ماجراهای جذاب با اثر انگشت‌ها:چه کسی شیرینی‌ها را خورده‌است؟ 

یک شیرینی یا بیسکویت را در یک ظرف شیشه‌ای دردار تمیز قرار دهید. کارآگاه از اتاق خارج می‌شود. یکی از بازیکنان شیرینی را از داخل ظرف بر‌می‌دارد و می‌خورد و اثر انگشت‌اش را روی ظرف شیرینی به جای می‌گذارد. کارآگاه به اتاق فراخوانده می‌شود تا در 5دقیقه با انگشت‌نگاری کسی را که شیرینی را خورده‌است پیداکند.

2.     اثر انگشت چه کسی به جا مانده‌است؟

   چهار شی تمیز روی یک میز قرار داده می‌شود. یکی از بازیکنان روی یکی از اشیا اثر انگشت نشانه دست راست‌اش را به جای می‌گذارد. کارآگاه باید در مدت 10 دقیقه پیداکند که کدام اثر انگشت روی کدام شی و از چه کسی به جای مانده‌است. 

3.     اثر انگشت را پیداکن

این ماجرا هم مانند مورد قبل است، با این تفاوت که اثر انگشت روی شی نیست بلکه اثر‌ انگشت روی یک سطح صاف در جایی در اتاق به جای مانده‌است. کارآگاه پس از واردشدن به اتاق، به جست ‌وجو می‌پردازد و بازیکنان دیگر وقتی که کارآگاه به اثر انگشت نزدیک می‌شود با مداد ضربه‌های آرامی به میز یا هر سطحی که صدا تولید می‌کند می‌زنند. هنگامی که کارآگاه شی مورد نظر را یافت، بازیکنان دیگر باید آن را تایید کنند. ازاین پس، کارآگاه 10 دقیقه فرصت دارد تا صاحب اثر انگشت را بیابد.

4.     کارت شناسایی با اثر انگشت

بازیکنان به دو گروه تقسیم می‌شوند. هر یک از اعضا هر گروه روی  اشیاء تمیز و متفاوتی، اثر انگشت می‌گذارند. بازیکنان هر گروه باید در مدت 5 دقیقه مشخص‌کنند اثر انگشت اعضاء گروه مقابل روی کدام شیء گذاشته‌شده‌است.

5.     چه کسی به آن شی دست زده‌است؟

هنگامی که کارآگاه بیرون اتاق است، تعدادی از بازیکنان (نه همه آنها) هر کدام یک اثر انگشت روی یک شیء می‌گذارند. کارآگاه پس از بازگشت به اتاق در مدت 5 دقیقه باید همه‌ی اثر انگشت‌ها را شناسایی کند.

 

حتماً ابتدا موارد زیر را در کتابچه تصحیح فرمایید:

در صفحه‌ی 12،   موارد زیر کاملاً باید حذف شوند:

کل مطلب شماره 4    و    شکل 5

 مطلب زیر جایگزین مورد 4 شود:

4- خط چین اریبِ کلیه‌ مواردی که در کارت تیک نخورده را با قیچی ببرید. ففط مواردی که در کارت تیک خورده اند و مربوط به اثر انگشت ثبت شده روی کارت می‌باشند، سوراخشان برش نمی‌خورد.

  
 

 

نوشتن نظر
نام شما:


نظر شما: نکته: کد HTML مجاز نیست!

رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید: